Blog

Chcete být v obraze?

Nechte nám e-mailovou adresu a my vás budeme informovat o všech slevách a akcích.

Trápí vás hluboké vrásky? I proti nim se dá bojovat!

Hluboké vrásky se s přibývajícím věkem objevují u každého. Laserová terapie si s nimi však dokáže poradit, pomocí speciálních laserů, které se nazývají invazivní, neboli chirurgické lasery. Díky nim si poradíme i tam, kde je plastická chirurgie krátká. Třeba v oblasti očí či nad horním rtem.

Invazivní lasery slouží na odstraňování hlubokých vrásek, jizev a dalších drobných defektů, jako jsou znaménka či bradavice. Laserový paprsek zkušený lékař přesně zacílí na povrchovou vrstvu kůže – epidermis. Paprsek působí do předem určené hloubky, takže nemůže dojít k nežádoucímu zasažení tkáně, která ošetření nepotřebuje.

Ošetřené místo se zbaví vody a zasažené buňky se oddělí od zdravé pokožky. Laserový paprsek také zacelí všechny ranky či malé cévky ve spodní vrstvě, která se stáhne a zároveň vypne. Po odpaření povrchové vrstvy pokožky jsou ošetřená místa načervenalá, vypnutá, někdy se může objevit i mírný krátkodobý otok. Vlastní hojení pleti probíhá delší dobu.

Následnou péči nezanedbejte

Po ošetření pleti se můžete umývat dle potřeby, ale vždy po sprše či koupeli musíte místo natřít přípravkem, který vám doporučí váš lékař. Dbejte rad vašeho lékaře a pamatujte na to, že make-up lze použít nejdříve po deseti dnech.

Pozor na sluneční záření

Ošetření hlubokých vrásek se provádí od podzimu do jara, protože ošetřená pokožka je citlivá na sluneční záření, které by mohlo vyvolat nežádoucí reakci, jako je dočasná hyperpigmentace. Naštěstí však v současné době existují speciální přípravky, které dokáží zabránit průniku slunečních paprsků, takže v nutných případech můžeme provádět tyto zákroky i v letních měsících.

Nejčastější partie - vrásky nad horním rtem

Fotografie PŘED a PO zákaroku

Zpět do blogu