Blog

Chcete být v obraze?

Nechte nám e-mailovou adresu a my vás budeme informovat o všech slevách a akcích.

Léčba akné si vyžaduje trpělivost a precizní péči

Akné je onemocnění pokožky, které vzniká z mnoha navzájem propojených vnitřních a vnějších příčin. Narozdíl od ostatních onemocnění, jako je například nachlazení, neodezní během pár dnů, ale vyžaduje si komplexní péči, která může trvat i několik týdnů či měsíců. Jak postupovat?

Akné se bohužel neobjevuje jen v pubertě, potrápit může prakticky v každém věku. Na jeho vzniku se podílí vedle zvětšené produkce mazu také zvýšené rohovatění v ústí mazových žláz kůže. Mazové žlázy se ucpávají zátkami z mazu a odumřelými zrohovatělými buňkami a vzniká komedon (uher).

Ve vývodech mazových žláz se vždy nacházejí bakterie, které kožní maz rozkládají, přičemž se uvolňují produkty podporující tvorbu zánětu. Následky zná každý velmi dobře. Vzniknou červené pupínky (papuly), které se nakonec přemění na hnisavé vřídky (pustulky). Po zhojení zánětu zůstávají často méně či více znatelné jizvy.

Jak proti akné bojovat?

Základním kamenem léčby akné je dostatečná hygiena. Přebytečný maz z pokožky vždy odstraňte přípravkem s pH 5,5, který pokožku očistí, ale nesmí ji úplně odmastit. V žádném případě nepoužívejte běžná mýdla a pleťové vody s alkoholem.

Dále je nutné potlačit zvýšené rohovatění kůže a tvorbu zánětu. K tomu lze využít intenzivní ošetřování pleti biostimulačním laserem v kombinaci se speciálním gelem (metoda LASOCARE - zbaví pleť nežádoucích bakterií). Důležitá je také detoxikace - odstranění jedovatých toxinů z organismu a plísní ze střev a podpora imunitního systému a správné funkce trávicího traktu.

Proč pomáhá laser?

Laser je skvělým pomocníkem v boji proti akné, způsobuje postupné zaniknutí bakteriálních kolonií, které způsobují zánětlivé projevy akné a to zcela přirozeně a bez agresivních účinků. Tím se pleť neničí a zůstává zregenerovaná, zdravá s vyšší imunitou a sníženou tvrobou kožního mazu. Dalším výsledkem je zhojení čerstvých jizviček (červených "flíčků" ) po projevech akné.

Čerstvé jizvy odstraňujeme terapeutickým laserem. V případě, že máte jizvy po akné již staré a vpadlé, můžeme je korigovat odpařením "kožním" laserem CO2. V tomto případě se již jedná o zákrok většího rozsahu.

Vřídky nechte na odborníka

Odstranění vřídků raději přenechejte odborně vyškoleným pracovníkům, neboť odstraňování vlastními silami vede často k zánětlivým komplikacím a případným jizvám. Pamatujte také na to, že nejlépe se zbavíte čerstvých červených jizev a proto si je nechte odstranit co nejdříve.

Omezte make-up, používejte krémy bez tuku

Akné se objevuje právě tam, kde nás nejvíce obtěžuje - v obličeji. Z medicínského hlediska bychom měli zabránit zakrývání nemocné pokožky. Světlo, vzduch a dobré prokrvení pokožky jsou nenahraditelní spojenci při léčbě akné. Proti používání řasenek, očních stínů a tónovacích přípravků nelze všeobecně nic namítat, avšak používání make-upu bychom měli snížit na dobu co nejkratší.

Ostatní přípravky, jako jsou např. opalovací krémy, by měly obsahovat co nejnižší obsah tuku. Ještě jedna rada pro muže - při akné lépe vyhovuje holení suchou cestou, tedy elektrickým strojkem.

Zpět do blogu