Blog

Chcete být v obraze?

Nechte nám e-mailovou adresu a my vás budeme informovat o všech slevách a akcích.

Bolest zad, kyčlí či inkontinence: Svaly pánevního dna nezanedbávejte

Ačkoliv o nich prakticky nevíme, jsou důležitou součástí našeho těla. Svaly pánevního dna drží spoustu důležitých orgánů a ozvou se teprve, když začnou ochabovat, bolestí zad, kyčlí, inkontinencí či třeba bolestivým pohlavním stykem. Tyto svaly se naštěstí dají posilovat.

Svaly pánevního dna drží celou řadu orgánů, jako je močová trubice, močový měchýř, děloha či konečník. Kromě toho jsou také těžištěm našeho těla a představují proto jednu z nejdůležitějších struktur, o kterou musíte pečovat. Jejich ochabnutí doprovází celá řada obtíží, inkontinence, bolest zad, nemožnost dosáhnout orgasmu či problémy s erekcí.

Ačkoliv je poměrně dlouho vědecká veřejnost ignorovala a předpokládala, že je přirozené, že tyto svaly s rostoucím věkem ochabnou, nyní se snaží nabídnout účinné varianty, jak je posilovat a přecházet jejich ochabnutí.

Posilovat je možné i bez námahy

Existuje celá řada cviků, které pro posílení můžete sami doma dělat, ale věda jde daleko dál a nabízí i posilování bez námahy. Řeč je křeslu BIOCON 2000, do kterého se jen pohodlně usadíte, a vaše svaly posilují.

Jak křeslo funguje?

Křeslo BIOCON 2000 má v sobě zabudovanou cívku, která vytváří magnetické pole a vysílá do mozku elektrické signály. Mozek na základě signálů dává příkaz svalům, aby se zatínaly. Stačí 20 minut sezení, svaly účinně posilují, nepřetěžují se a zpevňují se. Tato metoda prokazatelně pomáhá a to až u 72 % pacientů, nebolí, je neinvazivní a bezkontaktní.

Pro koho se křeslo hodí?

Svaly pánevního dna by měli posilovat ženy i muži. U žen, které mají slabé svaly pánevního dna, hrozí problémy s otěhotněním, případně vyšší riziko potratu v těhotenství a horší regenerace po porodu. Mimo těhotenství ženám také hrozí samovolný únik moči, třeba při kýchnutí, zakašlání nebo smíchu, bolestivý pohlavní styk, nebo nemožnost dosáhnout orgasmu.
Zpevnit pánevní dno může pomoci mužům, které trápí problémy s erekcí, předčasná ejakulace, nebo jsou po operaci prostaty. Oběma pohlavím zpevnění těchto svalů pomůže také při bolestech zad, kyčlích, hlavy či třeba při hemeroidech.

Co ošetření obnáší?

Na ošetření se nemusíte nijak připravovat, ani se svlékat, pouze si na 20 minut sednete na křeslo a ucítíte, jak svaly pracují. Po skončení sezení budete cítit, že svaly jsou příjemně procvičené, nemusíte se bát únavy, ani namožení. Počet sezení je individuální, opakuje se do té doby, než se svaly posílí natolik, aby vaše obtíže vymizely.

Zpět do blogu