Blog

Chcete být v obraze?

Nechte nám e-mailovou adresu a my vás budeme informovat o všech slevách a akcích.

Posílením pánevního dna se snižuje riziko potratu

Zpevněné pánevní dno je v těhotenství klíčové, pomáhá předcházet samovolným únikům moči, zlepšuje průběh těhotenství, ale také pomáhá snížit riziko potratu a celkově zlepšuje fyzickou i psychickou kondici těhotné ženy. Vyplatí se ho posilovat již před těhotenstvím. Jak na to?

Pánevní dno připomíná houpací síť, na kterou tlačí rostoucí plod, svaly jsou díky působení těhotenských hormonů v neustálém napětí, dochází k uvolnění vazivového aparátu, následkem čehož může nastávající maminku začít trápit samovolný únik moči nebo střevních plynů.

Slabé pánevní dno bohužel znamená i další obtíže. Pánev a trup pomalu ztrácejí stabilitu, těhotnou ženu rozbolí křížokyčelní klouby, stydká kost a v horších případech i hrudní, či krční páteř, žebra, ozývají se bolesti hlavy či třeba dojde k poklesu nožní klenby. Pokud se těhotné ženě špatně dýchá, trápí ji krátký a mělký dech, i zde je na vině pánevní dno – pracuje totiž jako protipól bránice.

Posilování je nejúčinnější prevence

Pánevní dno začněte posilovat ještě před těhotenstvím – tím, že ho posílíte, snížíte riziko potratu i předčasného porodu a navíc se budete v průběhu těhotenství cítit mnohem lépe. Posilněné pánevní dno navíc zaručuje také hladký porod, minimalizuje nástřih a pohmoždění způsobená porodem. V případě, že se vám delší dobou nedaří otěhotnět, doporučujeme začít s posilováním pánevního dna, i zde totiž můžou být na vině ochablé svaly.

Posilování jako rehabilitace po porodu

I když porod není úraz, drobným poraněním nervů, svalu či vazů pánevního dna se bohužel rodička nevyhne. Novopečenou maminku tak mohou trápit bolesti zad a podbřišku, pocit, že pochva je po porodu méně pružná, inkontinence či třeba bolestivý pohlavní styk. Těchto obtíží se naštěstí dá zbavit důkladnou rehabilitací svalů pánevní dna.

Jak pánevní dno posilovat?

Kromě série různých cviků, které při pravidelném cvičení svalstvo posílí, existuje rychlejší a pohodlnější metoda, kterou vyvinula společnost Medistellar GmbH. Za dlouhým názvem Repetitivní Pulzní Magnetické Stimulace RPMS, se skrývá neinvazivní metoda, u které pohodlně sedíte na speciálním křesle a přitom posilujete.

V křeslu Biocon 2000 je zabudovaná cívka, která vytváří magnetické pole, které posílá vašemu mozku signály, aby začal stahovat svaly pánevního dna. Po dvacetiminutovém sezení pocítíte intenzivní procvičení pánevních svalů a po skončení celé terapie se zbavíte většiny problémů, které spolu s ochablým pánevním dnem souvisí.

Počet opakování jednotlivých sezení závisí nejen na věku, ale také na tom, zda máte sedavé zaměstnání a nakolik jsou svaly ochabené. Ošetření je příjemné, nemusíte se svlékat, ani se obávat bolesti – jen sedíte, odpočíváte a cítíte příjemnou masáž.

Zpět do blogu