Tisknout

Odstranění strií laserem

Co jsou strie a jak vznikají?

Strie, jinými slovy taktéž pajizévky, jsou malé růžové až červené trhlinky v kůži. Vznikají při rychlých změnách objemu určité partie těla. Nejběžnějšími příčinami je např. těhotenství, rychlý vývin v pubertě, někdy však mohou vznikat i bez zjevné příčiny.

Prevence

Nejúčinnější boj proti jejich vzniku tkví v prevenci. Ať už se jedná o vyzkoušené kosmetické přípravky nebo o jejich kombinaci s využitím terapeutického laseru, kde jsou výsledky ještě výraznější. Někdy však i sebelepší prevence je nedostačující.

Léčba

Jak tedy postupovat v případech, kdy se nám strie již objevily? V první řadě si musíme uvědomit, že ve většině případů pajizévky nelze zcela odstranit. Naštěstí pro nás v současné době existují metody, kterými lze tyto defekty kůže úspěšně opticky zmenšit a "zneviditelnit". Při výběru metod ošetřování strií je nutné přihlédnout na jejich stáří. Ideální je ošetřovat červené strie staré max. 2 roky, neboť korekce strií mladších je mnohem snadnější a výraznější.

Základní metoda využívá biostimulačního účinku laserového paprsku. Nejvíce se osvědčila kombinace tří vlnových délek. Každá vlnová délka znamená jednu "barvu" laserového světla ( červená, infračervená a pro tento případ nejdůležitější barva - zelená ). Ošetřování se provádí intenzivně 2-5 krát týdně. Jeden cyklus obsahuje 10 aplikací. Jako podpůrnou terapii je možné použít Viofor - stimulaci, díky které dochází k výraznému urychlení regeneračního procesu.

Poslední rada na konec

Jediným nepřítelem úspěchu je čas. Čím jsou strie starší, tím menší je možnost jejich korekce - váhání v tomto případě zmenšuje šanci na úspěch.

strie

Ceník

Korekce strií
(ceny jsou uvedeny v závislosti na počtu ošetřených partií)

10 ošetření
počet partIí CENA min/1 ošetř.
1 ( 12 min. ) 1520 Kč 12
2 ( 24 min. ) 2360 Kč 24
3 ( 34 min. ) 3100 Kč 36
4 ( 48 min. ) 4000 Kč 48

 

 

Doporučené přípravky:

  • Glucamedic tbl.
  • glukanový gel