Tisknout

Odstranění pigmentových skvrn laserem

hyperpigmentace   pigmentové skvrny

Pigmentové skvrny neboli hyperpigmentace představují závažný psycho-sociálně-kosmetický problém u pacientů, především u žen. Jejich výskyt a léčba je stará jako lidstvo samo. Počátky prvních léčebných procedur pigmentových skvrn lze vystopovat již ve starověké Číně, Japonsku a Egyptě.

Jak vznikají pigmentové skvrny

Pigmentové skvrny vzniká po vystavení kůže záření (slunce, solárium nebo jiné umělé zdroje). To ale neznamená pouze cílené opalování, jak se mnoho pacientek chybně domnívá, avšak jedná se o jakýkoliv pobyt na slunci venku nebo za oknem dopravního prostředku či doma (UVA záření prochází přes sklo okna). I několik minut pobytu na slunci bez ochrany stačí pro aktivaci tvorby kožního pigmentu!

Bělení pigmentových skvrn

K cílenému bělení jsou nejlépe vhodné pigmentace, které vznikly v těhotenství, při užívání hormonální antikoncepce nebo při hormonální léčbě v klimakteriu. Dále je možno bělit pihy nebo pigmentace, které se vytvořily po aplikaci parfémů, některých druhů kosmetiky, po kožních vyrážkách, po chirurgických zákrocích ( jizvy ), po poranění kůže s následným osluněním. Velmi častou žádostí je odstranění pigmentací, které vznikly v souvislosti se stárnutím kůže vlivem slunečního záření ( tzv. stařecké skvrny). Nejlepších výsledků je dosahováno u skvrn, kde je pigment uložen převážně v pokožce, nikoliv hlouběji ve škáře.

Bělení pigmentových skvrn je dlouhodobou záležitostí. Vyžaduje pravidelné ošetřování.Pigmentové skvrny se mohou objevit znovu, jakmile se bělení přeruší v případě nové sluneční expozice kůže bez přiměřené ochrany.

Prevence vzniku pigmentací

Prevence je součástí léčby, ale také nezbytností po léčbě. Prevence, to je na prvém místě vyloučení látek, které pigmentaci vyvolaly, jsou-li známé a je-li to možné. Současně se jedná o adekvátní ochranu před slunečním zářením. Spolehlivou ochranu poskytují přípravky ze skupiny maximální sluneční ochrany.

Terapie hyperpigmentací

Používání depigmentačního krému - v současné době existuje nová generace depigmentačních přípravků IKLEN, které účinně zamezují vzniku pigmentu. Regenerační metoda LASOCARE - intenzivní ošetřování - urychlí obnovu kožních buněk a tím dochází k rychlejšímu vybělení skvrny.

Nejčastější chyby při bělení

 • Nedodržování léčby dle pokynů nebo používání ochranných sluneční přípravků s nízkým faktorem.
 • Podceňování skutečnosti, že i velmi krátký pobyt na slunci bez sluneční ochrany aktivuje tvorbu pigmentu.
 • Snížená úspěšnost bělení je často způsobena UVA paprsky, které prochází sklem a tím aktivuje tvorbu pigmentu ( přes okno domu, při jízdě dopravním prostředkem ).
 • Používání parfémovaných krémů nebo vystavování kůže rizikovým látkám ( lak na vlasy, parfém na kůži ).

Rady

 • NUTNOST chránit před UV zářením i ve stínu nebo pokud je zamračeno ( přes mraky prochází 70% slunečního záření )
 • U moře a na horách je intenzita slunečního svitu vyšší, tedy používání přípravků ze skupiny extrémní fotoprotekce je nezbytně nutné.
 • V případě sklonu k tvorbě nežádoucích pigmentací není vhodná návštěva solária, ozařování horským sluncem nebo jinými umělými zdroji.

LASEROVÁ INTENZIVNÍ KÚRA :

= Kúra 10-ti laserových ošetření

ÚČINKY OŠETŘENÍ :

 • regenerace a rozjasnění pleti
 • minimalizace  hnědých skvrn
 • omezení syntézy kožního pigmentu
 • přirozené urychlení obnovy pokožky
 • vhodné i na hnědé jizvičky po akné

 

pigmentové skvrny   pigmentové skvrny  pigmentové skvrny   pigmentové skvrny

Ceník :

Výskyt pigmentových skvrn - čelo, nad horním rtem, brada

Kúra 10-ti laserových ošetření

          2 160,-  Kč 

 

Výskyt pigmentových skvrn - tváře, čelo, nad horním rtem

Kúra 10-ti laserových ošetření

          2 830,-  Kč 

 

Doporučené přípravky

 • ochranný přípravek před UV zářením - DAYLONG SPF 25 nebo 50+