Tisknout

Léčba inkontinence

Inkontinence je v současné době globální problém, který postihuje osoby obou pohlaví a všechny etnické a věkové skupiny. Jedná se o poměrně časté onemocnění, způsobující medicínsko-psychologické a sociálně-hygienické problémy. Její častost výskytu se zvyšuje s věkem a proto její zdravotnický význam bude s obecným stárnutím populace narůstat. Léčba inkontinence je dnes již příjemná a velmi účinná díky novému přístroji Biocon 2000.

Biocon 2000

Co je to inkontinence?

Inkontinence močová (samovolný únik moči) je definována jako „mimovolní ztráta moči, která je objektivně prokazatelná a je sociálním nebo hygienickým problémem“. Jejími nejčastějšími formami jsou urgentní a stresová inkontinence. Již dnes však existuje efektivní léčba inkontinence - přístroj Biocon 2000.

Stupně inkontinence

 1. stupeň: únik moči po kapkách při kašli, smíchu, kýchnutí a při zvedání těžkých předmětů. K úniku moče dochází pouze při náhlém zvýšení tlaku v břišní dutině.
 2. stupeň: k úniku dochází již při malém zvýšení tlaku v dutině břišní, např. při běhu, chůzi po schodech nebo při lehčí fyzické práci.
 3. stupeň: moč odtéká prakticky stále i v klidu ve vzpřímené poloze.

Léčba inkontinence

Při léčbě inkontinence bychom nejprve měli vyzkoušet všechny nechirurgické (konzervativní) léčby, než se rozhodneme pro chirurgický zákrok.

 • Léčba inkontinence cvičením
  V mnoha případech problémů s inkontinencí bývá ochabnutí svalů pánevního dna. V těchto případech je doporučována gymnastika svalů pánevního dna, jejím cílem je posílit pánevní svaly. Pro trénink svalů pánevního dna a svalů svěračů jsou využívána Kegelova cvičení, která se mohou naučit všichni klienti pod vedením expertů. Bohužel z praxe víme, že vlastní vůlí nejsme schopni procvičit a zpevnit všechny svaly pánevního dna, neboť mnoho z těchto svalů si nejsme schopni uvědomit a proto s nimi nemůžeme vlastní vůlí pracovat.
 • Biocon 2000 - nejúčinnější léčba inkontinence
  Kegelova cvičení na trénink svalů pánevního dna a svalů svěrače jsou sice účinná, ale ještě účinnější je metoda Biocon 2000, díky které absolutně nenásilnou cestou lze procvičit a zpevnit opravdu všechny svaly pánevního dna.
  V tomto případě se  jedná se neurotrénink těžko trénovatelných svalů, což znamená, že touto metodou je možno zpevnit vnitřní svaly pánevního dna, o kterých ani nevíme.  Velkou výhodou této metody je diskrétnost a absolutní komfort ošetření. Není potřeba se svlékat, doba ošetření je 20 minut a četnost ošetření je 2x týdně.
  Více o této léčbě zde >>
 • Léčba inkontinence elektrickou stimulací
  U této metody se jedená také o posilování svalů pánevního dna díky dávkám elektrické stimulace . V tomto případě jsou používány elektrody, které se umísťují do vagíny nebo konečníku.
 • Léčba inkontinence léky
  Jsou používány různé druhy léků. Dělíme je podle jejich účinku - útlum kontrakce hyperaktivního měchýře, uvolnění svalů pro lepší vyprázdnění močového měchýře, posílení svalů  krku měchýře a močové trubice, podpora normální funkce svalů zapojených do močení.
 • Pesar
  Pesar je tvrdý prsten
  , který je lékařem vložen do vagíny. Tlak pomáhá uvést močovou trubici do správné polohy. Tato léčba inkontinence vyžaduje pravidelné kontroly lékaře, neboť zde vždy hrozí vaginální infekce nebo infekce močového traktu

Stresová inkontinence

Jedná se o nejčastější formu inkontinence u žen. Jedná se o samovolný únik moči při zvýšeném tlaku v dutině břišní. Může se objevit při kašlání, smíchu, kýchání, cvičení nebo jiných pohybech. Jednou z hlavních příčin jsou ochablé pánevní svaly, které podpírají močový měchýř, pochvu a konečník. K jejich ochabnutí nejčastěji dochází vlivem těhotenství, porodu, obezity, infekcí a hormonálních změn v menopauze. Druhou příčinou je ochabnutí svalového svěrače okolo močové trubice.

Urgentní inkontinence

Název urgentní inkontinence znamená, že okamžik mezi pocitem nucení k močení a okamžikem vlastního vyprázdnění je velmi krátký. Může být způsobena zvýšenou citlivostí receptorů ve stěně močového měchýře nebo jeho nekontrolovatelnými stahy

Operace inkontinence - chirurgický zákrok

Léčba inkontinence v nejmodernější podobě se v současné době jeví zavedení speciální TOT nebo TVT pásky. Páska v těle působí jako trvalá podpora močové trubice. Tento zákrok je možné provést i v lokální anestézii. Páska je tělem dobře snášená a může na svém místě zůstat celý život.

BIOCON 2000

OCENĚNÍ: ZLATÝ POHÁR INTERBEAUTY PRAGUE

Biocon 2000        Biocon 2000

CENÍK :

Konzultace včetně prvního zkušebního ošetření : 350,- Kč

Konzultace je nezávazná a jejím účelem je vyzkoušet si ošetření - zda Vám vyhovuje, naučit se jak správně zaujmout pozici při ošetření a zjistit jakou intenzitu můžete použít.

      1 ošetření   450 ,- Kč
   kúra 10-ti ošetření   4 000,- Kč

Speciální ceny pro klientky a klienty narozené před rokem 1950 a pro ženy do 6 měsíců po porodu.

Informace získáte na konzultaci v rámci prvního zkušebního ošetření.