Tisknout

Prevence vzniku křečových žil

ABY  NOHY  NEBOLELY

 Chronická žilní nedostatečnost

    neboli insuficience (insuficientní = nedostatečný, oslabený) je způsobena dlouhodobým narušením odtoku žilní krve z dolních končetin. V současné době se jedná o zdaleka nejčastější příčinu onemocnění nohou a v zemích vyspělého světa jí dnes trpí až 50 % dospělé populace.

Proč dochází k hromadění krve v nohách?

   Pokud je vše v pořádku, je krev z nohou odváděna žilami zpět k srdci proti zemské přitažlivosti. Umožňuje to svalová pumpa a systém žilních chlopní, který brání tomu, aby krev v důsledku gravitace proudila zpět. To je však možné jen tehdy, je-li zdravá žilní stěna (pevnost se snižuje věkem a v důsledku dědičného zatížení) a je-li pevná vazivová tkáň, která žíly obaluje. Dojde-li k tomu, že je některá nebo více složek tohoto systému nefunkční, nastává v tkáňovém a cévním systému městnání krve a dostavují se typické příznaky chronické žilní nedostatečnosti:

 • unavené a těžké nohy s otoky
 • noční křeče a pocity napětí
 • bolesti a mravenčení v nohách

Pokud se tyto časné varovné příznaky neřeší, může se situace vyvinout až do stádia  otevřených (bércových) vředů na dolních končetinách.

Angiologové (specialisté na žíly) dělí průběh chronické žilní nedostatečnosti

do 3 klinických stadií:

 • Narušený odtok krve z žil způsobuje nahromadění tekutiny ve tkáních, vzniká otok a napínání kůže. Nejdříve bývají postiženy kotníky, později celá lýtková část dolní končetiny.
 • U dlouhodobě oteklých dolních končetin se snižuje buněčný metabolismus, vracející se krev roztahuje nejmenší cévky, dochází k nahromadění tekutin a krevních pigmentů ve tkáních. Důsledkem je hnědavá  barva kůže, která již nemizí. Zároveň kůže tvrdne a vyvíjí se ekzém.  Nejčastěji postiženými místy jsou vnitřní strany lýtek a kotníků. 
 • Nejzávažnějším důsledkem žilních poruch je otevřený bércový vřed, latinsky „ulcus cruris" . Jde o dlouhodobě otevřenou ránu, která se vyvíjí zevnitř a je způsobena trvale porušeným zásobováním kůže živinami.

   odtok žilní krve      prevence křečových žil    

Křečové žíly nejsou jen kosmetickým problémem

   Jedním z nejviditelnějších projevů chronické žilní nedostatečnosti jsou tzv. křečové žíly. Jak vznikají? Čím pomalejší a nedokonalejší je transport krve v žilách, o to je větší tlak působící na žíly. Tenké žilní stěny se pak v důsledku zvýšeného tlaku roztahují, takže se žilní chlopně  nemohou uzavírat. To vyvolá další městnání v tkáních a v cévní soustavě. Vznikají metličkové žilky a křečové žíly, které nejsou v žádném případě pouze kosmetickým problémem a neměly by být bagatelizovány. Při včasné a správné péči  je možné jejich rozvoj zastavit nebo oddálit.  Zvlášť obezřetní by měli být všichni, kteří mají dědičné zatížení. 

Triactive sonda  

Laserový systém TriActive – PREVENCE  A  POMOC 

 • účinná podpora odtoku žilní krve a lymfy
 • zlepšení metabolismu kůže
 • podpora vyloučení jedovatých a odpadních zplodin z organismu
 • odstranění otoků

Jak Triactive pracuje

 • rytmické stahové masáže pomocí modulovaného vakua, čímž se podporuje intenzivní odtok lymfy a zároveň žilní krve
 • šesti laserových diod, které svým infračerveným paprskem zejména v oblasti podkoží účinně stimulují mikrocirkulaci a regeneraci tkání a výrazně tak zpevňují struktury podkožního vaziva
 • lokalizovaného chladícího systému, který velmi rychle redukuje edematózní stavy - nadměrné hromadění tekutin

lymfodrenáž        lymfodrenáž 2      laserová lymfodrenáž

Napsali o nás - časopis STORY

lymfodrenáž

SPECIÁLNÍ CENA při DOPORUČENÍ vašeho odborného lékaře :


10 ošetření

POUZE  6 000

 

CENÍK :

TRIACTIVE SYTEM - oteklé končetiny, prevence vzniku křečových žil
1 ošetření
1 500
DIAMANTOVÁ KLUBOVÁ CENA 750
Kúra - 4 ošetření  3 400
DIAMANTOVÁ KLUBOVÁ CENA  2 800
Kúra - 8 ošetření  6 000
DIAMANTOVÁ KLUBOVÁ CENA 5 200
Kúra - 10-ti  ošetření 8 800
DIAMANTOVÁ KLUBOVÁ CENA 6 000